Gładka cera

Jak wytwórcy współczesnych saun dbają o komfort produkowanych przez siebie pomieszczeń

Kiedy zaczynamy urządzać nasz nowoczesny dom parterowy, to niemal zawsze myślimy o tym, co uczynić, żeby był on wygodniejszy od poprzedniego. W grę wchodzą bez dwóch zdań rozwiązania technologiczne na miarę XXI stulecia, jak przykładowo ogrzewanie podłogowe.

zobacz więcej

Autor: János Korom Dr.
Źródło: http://www.flickr.com
Jednakże tym bardziej zamożnym osobom marzy się luksus rodem z kolumbijskich oper mydlanych. Potrzebny będzie więc obszerny taras, a od strony podwórza ma się znajdować dość dużej wielkości basen. Do takich mniej typowych wygód jesteśmy w stanie wliczyć również jacuzzi i saunę, która stanowić będzie dużą atrakcję tak dla domowników, jak i dla wszystkich gości odwiedzających gospodarzy.

Wytwórcy saun doskonale wiedzą, że to oryginalne pomieszczenie nie jest wynalazkiem współczesności. Pierwsze sauny pojawiły się na północy Europy i z czasem spostrzeżono, że przebywanie w nich korzystnie wpływa na organizm człowieka. Współcześnie producenci takich pomieszczeń nie mają innego wyjścia, jak tylko naśladować i unowocześniać stare technologie, a w niektórych przypadkach również tradycje. Chociaż zasada działania sauny pozostaje taka sama, to przebywając w XXI-wiecznej saunie wcale nie musimy czuć się jak Rosjanin dwa stulecia temu. Wytwórcy stawiają przecież na takie udogodnienia, które zadowolą nawet najbardziej rozkapryszonych nabywców.

Park wodny

Autor: János Korom Dr.
Źródło: http://www.flickr.com

Aby odszukać najlepszy dla siebie model sauny wystarczy wstukać w sieć frazę sauna producent i w ten sposób zapoznać się z ofertą z pierwszego źródła. Na zdjęciach jesteśmy w stanie zobaczyć najprzeróżniejsze warianty takich pomieszczeń. Oprócz tego, przy okazji można dokupić także akcesoria, które później przydadzą się każdemu siedzącemu w saunie. Mogą to być na przykład drewniane bujaki, dzięki którym zażywanie parowych kąpieli będzie bardziej odprężające.

Frazy sauna producent będą również poszukiwać w internecie właściciele placówek spa. W takim przypadku same sauny muszą mieć większą powierzchnię, aby pomieścić paru albo nawet kilkunastu pensjonariuszy. A poza tym takie komercyjne wersje są wyposażone w bardziej wyszukane akcesoria, z pięknym oświetleniem na czele. We wnętrzu znajdą się także różnego gatunku misy na aromaty, a takie środki zapachowe nie tylko wpływają odprężająco na kuracjuszy, ale też posiadają właściwości lecznicze. Potrzebne są ręczniki w większych ilościach i te bardziej wymyślne drobiazgi, do których jesteśmy w stanie wliczyć kwadratowe zegary, cebrzyki do moczenia stóp, a nawet witki brzozowe. Sama sauna jak i jej wyposażenie (wyposażenie salonu kosmetycznego) ma nade wszystko jak najlepiej świadczyć tak o jej obecnym posiadaczu, jak i o jej wytwórcy.