Archiwum: biżuteria

biżuteria

Czym dobrze by było sugerować się przy dobieraniu akcesoriów do stroju wyjściowego?

biżuteria

Niewątpliwie większa część osób zdaje sobie sprawę, jak istotną rolę pełni jest wygląd zewnętrzny, szczególnie wtedy, gdy wymaga od nas tego sytuacja, w której się znajdujemy. Dobrym przykładem może być elegancka kolacja z nowo poznanym partnerem, spotkanie biznesowe, albo też służbowe spotkanie z kontrahentem. Mnóstwo osób ma na uwadze, iż odpowiednio skrojony garnitur jest jedną z najważniejszych elementów podczas spotkania, aczkolwiek nie chodzi tu jedynie o samo ubranie, ale również o z pozoru mało znaczące detale, do jakich możemy zaliczyć różnego rodzaju akcesoria.

Moda, trendy oraz nowinki w garderobie damskiej – przyciągające dodatki wykładnikiem smaku

Moda damska
Zmieniająca się na przestrzeni wielu lat moda akompaniuje paniom każdego dnia i zezwala na okazywanie swojego osobistego stylu. Dzięki różnorodnym prądom, jakie co jakiś czas powracają zdołają one wyszukać to, w czym czują się najdoskonalej. Odzież i akcesoria pozwalają wyrazić siebie, co aktualnie jest ogromnie znaczące.

Co łączy naszyjniki i statki kosmiczne?

kolorowe kamienie szlachetne
Diamenty są najlepszymi przyjaciółmi dziewczyny – tak śpiewała Marylin Monroe. Współcześnie taka piosenka wzbudziłaby kontrowersje, jednak nie da się ukryć, iż dziś również wielu ludzi docenia czar kamieni szlachetnych. Dlatego ciągle modne są sklepy z biżuterią i sytuowanie tych drogocennych skał w najróżniejszego typu wyrobach.

Co takiego posiada biżuteria ze srebra, że jest tak często wybierana?

Srebrny łańcuszek

Srebro jest metalem wytwornym, względnie tanim, a przy tym łatwym w obróbce. Przez kilka tysięcy lat produkowano z niego naczynia stołowe, kielichy, tace, misy oraz talerze, sprzączki do pasów, zapinki do ubrań, a także dekoracje dla panów i pań. Srebro dogadzało jako środek monetarny, wybijano z niego dodatkowo monety. Do dzisiejszego dnia jest rozpatrywane jako lokata kapitału. Aktualnie jest użytkowane w wielu sferach przemysłu, a w jubilerstwie wiedzieprzewagę.