Biały uśmiech

Sculptra i usuwanie rozstępów – najczęściej wykorzystywane zabiegi kosmetyczne, które skutecznie poprawiają i zwiększają giętkość skóry

Każda kobieta pragnie by jak najdłużej wyglądać młodo. Stosują różnorakiego typu kosmetyki czy także domowe sposoby, aby utrzymać młody i ładny wygląd. Postęp współczesnej medycyny estetycznej zezwala na używanie na skórę w zamiarach regeneracyjnych nie tylko kosmetyków, ale również zabiegów mających udoskonalić jej wygląd i elastyczność.

Metody walki z rozstępami

Tym, co spędza sen z powiek wielu kobietom oprócz zmarszczek są również rozstępy. Są to paski wrzecionowate, które występują przede wszystkim na powierzchni skóry brzucha, ud czy pośladków. Mogą wystąpić także na ramionach i klatce piersiowej. Ich pojawianie się wiąże się z różnymi czynnikami takimi jak: przyczyny genetyczne, zbyt szybki wzrost w krótkim terminie masy ciała, brzemienność lub przyczyny hormonalne. Aktualny rozwój dziedziny kosmetycznej i medycyny estetycznej pozwala na efektywniejsze usuwanie rozstępów. Używanie kremów może polepszyć jakość skóry i spowodować zmniejszoną widzialność rozstępów. Jednakże zazwyczaj usuwanie rozstępów realizowane jest za pomocą medycyny estetycznej a nawet interwencji chirurgicznej. Jednak chirurgiczne pozbywanie się rozstępów jest bardzo dotkliwym i poważnym zabiegiem. Tymczasem medycyna estetyczna umożliwia na ich likwidowanie sposobami bezbolesnymi i nieinwazyjnymi.

Innowacyjny sposób na pozbycie się zmarszczek

Pośród najczęściej wybieranych przez kobiety zabiegów w salonach medycyny estetycznej prócz

kosmetyczka

Autor: www.homejobsbymom.com
Źródło: http://www.flickr.com

usuwania rozstępów są również zabiegi mające w zamiarze wygładzenie skóry i likwidację zmarszczek. Gabinety kosmetyczne mają w swojej propozycji bogatą paletę zabiegów zapewniających skórze zdrowy wygląd. Zabiegiem, który cieszy się ostatnio dużą popularnością jest Sculptra, czyli kwas polimlekowy – tutaj przeczytasz więcej. Używany do stymulowania wytwarzania naturalnego kolagenu, zmniejsza zmarszczki, nadaje skórze większej sprężystości oraz poprawia kształt twarzy. Stosowany jest do przywracania obszerności tkanek miękkich istniejących w twarzy. Sculptra jest kwasem, który produkowany jest w organizmie, toteż jest bezpieczny ponieważ doszczętnie rozkłada się w organizmie człowieka. Znakomicie sprawdza się, jako procedura nieinwazyjna przy korekcji kształtu twarzy czy ujędrniania skóry.