Archiwum: badania

badania

Zadbaj o własne ciało – jak wyzbyć się niechcianego tłuszczu

skóra - odzwierciedlenie

Okres letnio-wakacyjny zbliża się w bardzo szybkim tempie. Najwyższy czas wziąć się za swoją kondycję – ulepszyć formę, wyrzeźbić muskulaturę oraz pozbyć się nadprogramowych kilogramów przez jakie czujemy się ospali jak również ociężali. Przepisów na letnią regenerację i powrót do dobrej kondycji jest naprawdę dużo, począwszy od treningów wykonywanych na zasadzie interwałów, crossfit czy też odpowiednie programy odchudzające. A co jeśli musimy pozbyć się tłuszczu w jak najkrótszym czasie?

Wełna – ponadczasowa dzianina, która niestety może wywoływać reakcje alergiczne. Spójrz w jaki sposób się uchronić.

pościel
Badania niezależnych instytutów wskazują, że różnego rodzaju reakcje alergiczne oraz pewne manifestacje ze strony układu odpornościowego są nieodzownie związane z alergenami, występującymi w owczej wełnie. Jednocześnie badacze ostrzegają, że takie sytuacje nie należą do rzadkości, a ich liczba w dalszym ciągu rośnie.

Choroby kręgosłupa jako schorzenie powszechne w dzisiejszych czasach

plecy
Schorzenia kręgosłupa stają się w naszym społeczeństwie chorobą cywilizacyjną. Cierpienia powodują, że staramy się jak najmniej ruszać i przybieramy nienormalną sylwetkę. A to prowadzi do nadwyrężenia mięśni i przeciążeń. Zwyrodnieniom kręgosłupa sprzyjają wady sylwetki, nadwaga, siedzący tryb życia, schylanie się i podnoszenie ciężkich obiektów na wyprostowanych nogach. Zwyrodnienia kręgosłupa, dyskopatia i rwa kulszowa to schorzenia, które potrzebują konsultacji lekarskiej. Jeżeli powodem bólu nie jest uszkodzenie dysku, lecz strata giętkości i harmonijnej ruchomości kręgosłupa, w takim przypadku leczenie kręgosłupa polega na sukcesywnym usuwaniu istniejących ograniczeń ruchomości.