Odzież elegancka,  Staniki push-up

Ametysty i szafiry – niezwykłe kamienie szlachetne, których piękno zapiera dech w piersiach i na długo pozostaje w pamięci

Minerały Interesują ludzkość od niepamiętnych czasów. Ich piękno zapiera dech w piersiach.

Dla wielu są jak amulet.
buty marki nike

Autor: Craig Sunter
Źródło: http://www.flickr.com

Ametysty – lecznicza siła piękna

Parafrazując tekst piosenki sławnej Merylin Monroe można rzec, że ametysty sprawdź ametysty są najwierniejszym przyjacielem kobiety. Minerałom tym przypisuje się mnogość różnego rodzaju prozdrowotnych właściwości. Mają one – podług pewnych wierzeń – wyzwalać korzystną energię a także zapewniać harmonię i spokój – czyli coś, czego teraz niestety bardzo brakuje. Żyjemy bowiem za szybko i często nie potrfimy się zatrzymać.
Szafir – szczęście zamknięte w kamieniu
A za króla wśród kamieni szlachetnych bez wątpienia uchodzić może szafir – www.gemeo.pl/szablon2/page/14-Szafir-.html. Czemu? To niebywale piękna i rzadka odmiana korundu. Starożytni Grecy wierzyli, że ów klejnot posiada tajemną moc. Trzymali go stale przy sobie licząc na to, że tym sposobem zjednają sobie łaskę fortuny, pozyskają mądrość a także długie życie. Oczywiście wcele nie trzeba dawać temu wiary, ale kto wie.

Szafir nie zsyła bogactwa w dosłownym znaczeniu tego słowa, ale sprawia, że czujemy się jeszcze bardziej wyjątkowi. A to przecież jeden z największych skarbów, jakie może zgromadzić człowiek. Czyż nie?