Biznesowa moda

1 % podatku – spraw komuś radość

Co roku duża część ludzi w kraju musi rozliczyć się w urzędzie skarbowym. Dotyczy to ludzi, posiadają pracę i ze swojej pracy mają stały zysk, przekraczający pewną ustaloną kwotę. Kilka lat temu można było dokonywać tego jedynie w sposób tradycyjny, poprzez wypełnienie odpowiedniego formularza. Aktualnie są na to sposoby bardziej zaawansowane. W każdym przypadku jednak można zasięgnąć pomocy specjalistów w tej dziedzinie.

Fundacja Na Ratunek

Biura rachunkowe i doświadczeni księgowi mogą pomóc przy wypełnianiu PIT tak, by wszystkie wątpliwości zostały rozwiane, a dokumenty wypełnione w sposób odpowiedni.

Czy po przeczytaniu prezentowanego artykułu udało Ci się wynieść coś interesującego? Jeśli tak, to zgłąb pozostałe informacje tu (http://www.varsovia.edu.pl/) – zapewne pochłoną Cię całkowicie.

Od jakiegoś czasu istnieje także możliwość przekazania 1% podatku (link do na rzecz wybranej przez siebie instytucji.

Przekazywanie 1%
Na prośbę osoby dokonującej rozliczenia od kwoty podatku zostaje odliczony 1%, który można przekazać na wybrany cel. Warto to zrobić, gdyż w innej sytuacji kwota ta przepada. Lista organizacji, którym można tą metodą pomóc jest obszerna i nieustannie się poszerza. Są to tak zwane organizacje pożytku publicznego, a zatem takie, które służą pomocy innym osobom i nie tylko. Należą do nich między innymi różnego rodzaju fundacje, które za cel postawiły sobie pomoc jednemu, konkretnemu człowiekowi. Częstym przypadkiem jest przykładowo, że instytucja udziela pomocy jednemu poważnie choremu człowiekowi w gromadzeniu funduszy na sklep rehabilitacyjny marki i zabiegi. Ponadto w tej grupie można znaleźć instytucje zajmujące się kwestiami ekologii czy przykładowo udzielające pomocy bezpańskim zwierzętom.

Rozliczanie komputerowe
Od kilku lat jest możliwość rozliczania PIT za pomocą sieci WWW. Można tego dokonać na różne sposoby. Zależy to między innymi od rodzaju rozliczenia, które jest dokonywane. Można to zrobić za pomocą formularzy, które są do pobrania darmowo na stronach WWW. W tej sytuacji wypełnia się je, później drukuje i zanosi do urzędu. Dostępne są także specjalne programy do rozliczania się całkowicie za pomocą sieci. Aplikacje tego rodzaju są jednak płatne. Żeby wyszukać te możliwości, należy wpisać w wyszukiwarkę internetową frazę „PIT 2013” i znaleźć formularze oraz instrukcję działania.